Güneş füzyonundan elektrik enerjisi üretme projesi - Bilimkurgu

şimdi sizlere akıl almaz bir projeden bahsedeceğim, kanalımda bilimkurgu derken siz sadece hikâye olarak mı algıladınız, aksine ben burada bilimkurgu alanına giren her şeyi sizlere kurgulayacağım tıpkı beta uykusu eğitim projesi videomda olduğu gibi, şimdi kısa videomuza geçelim.
Çağımızdaki en büyük sorunlardan bir tanesi kuşkusuz dünyanın enerji ihtiyacının yetersiz olmasıdır, gerek fosil yakıtların atmosfere ve doğaya verdiği çevresel zarar gerek ülkelerin suçsuz yere çeşitli bahanelerle işgal edilmesi gibi birçok olayın altında enerji problemi yatar.
Son yıllarda güneş rüzgâr ve dalga enerjisi gibi evre dostu alternatif enerjiler yaygınlaşmaktadır, benim de bu konuda bir önerim var,
Güneşten çıkan radyoaktif parçacıkları, radyasyonu bir şekilde depolayabilirsek ve onu elektirik enerjisine çevirebilirsek değil dünya enerji ihtiyacını uzaydaki Dünyalaştırma çalışmalarında dahi büyük oranda başarı sağlayabiliriz.
Her şeyi bildiğimi iddia etmiyorum, karbon radyasyonu emme özelliğine sahip, bu element üzerinden bir prototip geliştirilebilir.Yorum Gönder

0 Yorumlar