Merhaba ben Turkonaut 1948’de Gerard Kuiper tarafından keşfedilen yaklaşık 2 milyar kilometre uzaklıkta bulunan Miranda uydusu sadece 471,6 km çapında yani ayın çapından 7 kat Ceresden ise 2 kat daha küçük kendisini özel kılan birçok farklılık olmasına karşın, onun bilinirliğini arttıran en önemli özelliği; sistemimizdeki en derin uçuruma ev sahipliği yapıyor olması. 1986'da yanından geçen o meşhur Voager 2 sondası tarafından çekilen bu görüntülerde yaklaşık 20 km derinliğe sahip bu uçurum görünüyor.

İsmi Verona rupes olan bu acurum New York’taki empire states binasından 100 kat, Kanada da yer alan thor dağı uçurumundan ise 16 kat daha derin.
Erik Wernquist’in hazırladığı “Gezginler” kısa filminde. Gelecekte insanların diğer gezegenlere açıldığında ne gibi görüntülerle karşılaşabileceğini gösteren kısa filmin bir parçasında, Verona Rupes ’ten atlayan astronotlar konu olmuştu.
2 milyar km uzaklıktaki Miranda ’ya bu günkü teknolojiyle insanlı olarak gitmek imkânsız gibi görünüyor.
Buna rağmen varsayalım ki oraya vardığınızda Verona rupes uçurumun dan atlasanız hayatta kalabilir misiniz?
Minik Gezegenin dünyanın %1’i kadar yerçekimini dikkate aldığımızda, heyecan arayan bir maceraperestin en tepeden atlayıp, en dibe varması yaklaşık 12 dakika alacak ve eğer ters itki roketlerine sahip değilse saatte yaklaşık 200 kilometre hızla dibe çakılacak.
 Atmosferi çok çok ince olduğundan havada süzülmeniz de söz konusu olmadığından dolayı paraşüt kullanmanız da imkânsız, bu yüzden uygun bir hava yastığı kullanmanız daha mantıklı olacaktır.